Урок 10
Тема: Клавіші «Shift», «Caps Loсk», «Пропуск», «Enter». Правила роботи з клавіатурою.
Мета: Вивчити
призначення основних клавіш, а саме клавіш «Shift», «Caps Loсk», «Пропуск», «Enter», ознайомити з правилами роботи з клавіатурою; розвивати увагу, логічне мислення,
збагачувати словниковий запас, зосереджуватися. аналізувати, робити висновки,
працювати в парах; виховувати культуру поведінки в комп’ютерному класі,
толерантність при роботі в парах.
Обладнання: Програма «інформатика 1 рік навчання»,презентація
«Знайомство з клавіатурою», робочий зошит, підручник.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь
та навичок.
Хід уроку
I.
Оганізаційний
момент
Зустріч учнів,
привітання
Гарно й
зручно ми сідаєм,
Про
комп’ютер все вивчаєм.
Нашу
пам'ять ми вмикаєм,
Нові
знання здобуваєм.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Повторення вивченого матеріалу.
-
Яку тему вивчали на минулому уроці?
-
Що таке клавіатура?
-
На які групи ділять клавіші?
-
Якою групою клавіш користуємось
найчастіше?
-
Що на ній зображено?
ІІІ. Повідомлення теми та мети
уроку
Сьогодні ми продовжимо вивчати клавіатуру, ознайомимось з клавішею
пропуску, з тим, як ввести велику літеру і розділові знаки. Отже, тема сьогоднішнього уроку —
«Вивчаємо клавіатуру».
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь
учителя з елементами бесіди
- Давайте пригадаємо коли потрібно писати великі букви?
![]() |
![]() |
![]() |

![]() |
![]() |
![]() |
|||||||||||||
![]() |
|||||||||||||||
![]() |
|||||||||||||||
![]() |
|||||||||||||||
![]() |
|||||||||||||||
![]() |
|||||||||||||||
—
Сьогодні ви ще дізнаєтесь, як можна вводити великі літери. Для цього
використовують клавішу Shift.
Щоб ввести велику літеру, треба спочатку натиснути і
тримати клавішу Shift. Потім натиснути клавішу з потрібною літерою і
тоді відпустити Shift.
Якщо натиснути клавішу з
цифрою, тримаючи клавішу Shift, то на екрані відобразиться розділовий
знак або спеціальний символ. Наприклад, якщо натиснете Shift, то
отримаєте знак оклику, «пропуск», а також клавіші керування курсором. Скористайтеся рисунком
клавіатури з підручника чи клавіатурою комп’ютера.
(робота з
презентацією)
Інколи потрібно, щоб усі букви були великими. Наприклад, заголовок
до тексту. Тоді досить натиснути на клавішу СарsLосk. При цьому
клавіатура перемикається в інший режим, усі букви будуть великими. Якщо знову
натиснути на цю клавішу, ви знову повернетесь до режиму малих букв.
— Унизу на клавіатурі є клавіша пропуску. Хто знає, що
нею можна встановити? (Нею можна встановити проміжок між словами.)
— Праворуч від клавіші «пропуск» розташовані клавіші
руху курсора по екрану монітора. Вони виділені на рисунку вгорі.
2. Вправи на розвиток логічного мислення та уваги. (презентація)
3.Фізкультхвилинка
Щось втомились ми сидіти
треба трохи відпочити
руки вгору, руки вниз,
на сусіда подивись,
Руки вгору, руки в боки,
І зробіть чотири скоки,
Ось так, Ось так, Ось так.
Плесніть у долоньки раз.
За роботу все гаразд.
4. Знайомство з клавішаю Enter, правила роботи з клавіатурою.
Клавіша Enter має
особливе значення. ЇЇ називають клавішею введення і використовують для введення
команд. Вона призначена для того, щоб опускати текст нижче і переходити на
наступний рядок. Коли потрібно підтвердити те, про що запитує тебе комп’ютер,
теж треба натискати цю клавішу Esc.
Коли ми працюємо з клавіатуро повинної пам’ятати про
правила з її роботою.
1.
Не можна класти руки та лікті на
клавіатуру.
2.
Натискаємо клавіші тільки пальцями руки.
3.
На одну клавішу натискаємо тільки один
раз.
4.
Якщо не знаємо призначення клавіші краще
не натискайте.
5.
V. Формування вмінь та навичок.
1. Практична
частина
Працюємо з
програмою «інформатика 1 рік навчання» 10 урок.
Завдання допоможи
смайлику пройти до хатинки. При цьому натискай правильні клавіші та
використовуйте клавішу Shift для утворення
великої букви.
2. Релаксація
1. Сидячи
за столом, розслабтесь і повільно поводіть очима справа наліво. Потім
зліва
направо. Повторіть 3 рази в кожен бік.
2. Подивіться на вказівний палець витягнутої руки на рахунок
1–4, потім переведіть погляд вдалину на рахунок 1–6. Повторити 4-5 разів.
VІ.
Підсумок уроку
-
Що нового дізналися?
-
З якими клавішами познайомилися?
-
Яке їх призначення?
-
Чи цікавим був урок?
-
Що найбільше сподобалось?
-
Що виявилося складним?
Комментариев нет:
Отправить комментарий