Поняття про програму. Вікно програми. Ознайомлення з рядком заголовка.



УРОК № 6
ТЕМА: Поняття про програму. Вікно програми. Ознайомлення з рядком заголовка.
Мета: формувати уявлення про комп’ютерні програми, формувати знання про призначення програм під час роботи комп’ютера; ознайомити з особливостями завантаження комп’ютерних програм; формувати первинні навички роботи з вікном комп’ютерної програми; розвивати логічне та абстрактне мислення, зорову пам’ять, увагу, предметне сприйняття; виховувати відповідальне ставлення до власних дій під час роботи за комп’ютером, вчити дотримувати самодисципліни, бережливо ставитися до комп’ютерної техніки; прищеплювати санітарно-гігієничні норми під час роботи за комп’ютером.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Клас комп’ютерний чекає,
Вчитись вправно вам бажає.
Гарно й зручно всі сідаймо
І урок ми починаймо!
ІІ. Актуалізаці опорних знань. Повідомлення теми і мети уроку.
Гра «Відгадай загадку».
— А тепер побачимо, як ви вмієте бути розумними людьми, та перевіримо ваші вміння розгадувати загадки. Цього комп’ютер точно не вміє, тому що він працює тільки за вказівкою користувача.

1. Маю родичів у нірках,
Не гризу я хлібні корки,
З кішкою сама пограю,
Мене ... (мишкою) називають.
2. Не пишу та не малюю,
Я для вас лише друкую.
Пристрій друку — оце я!
Як, скажіть, моє ім’я? (Принтер)
3. Найпотрібніший — то я!
В мене плати, як сім’я!
Всі працюють так завзято,
Але головне не плати,
А процесор, певна річ,
Всім керує віч-на-віч.
Маю з усіма зв’язок.
Звуть мене... (системний блок).
4. В мене є багато клавіш,
А сонату не зіграєш!
З піаніно не дружу.
Та я всім допоможу
Текст писати та ім’я.
Здогадались? Хто це я? (Клавіатура)
5. Все, що зможу, — покажу,
З пристроями я дружу,
В мене бігає курсор,
Звуть мене всі... (монітор)
6. Я на килиму лежу,
Хвостик маю, не тремчу.
Можу в іграшки пограти,
Стрілкою покерувати.
Тільки я котів боюсь,
Як, скажи тепер, я звусь? (Миша)


Підсумок етапу. Найкраще за всіх працювали... (назвати учнів).
-         Сьогодні я ознайомлю вас з основним об’єктом програми Windows  
вікном програми. Тема нашого уроку — «Вікна». На уроці ви дізнаєтесь, які основні елементи вікна програми, яке їх призначення, навчитеся керувати вікном.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.           Розповідь з елементами бесіди.
 Ще  одним  досить  важливим  об’єктом,  який  можна відкрити на Робочому столі, є вікно. Якщо, наприклад, натиснути двічі на значку Мій комп’ютер лівою кнопкою миші, то на Робочому столі відкриється вікно Мій комп’ютер. Воно має такий вигляд:
1.  Рядок заголовка  2. Рядок меню
3.  Панель інструментів  4. Кнопки керування вікном
5.  Смуги прокручування  6. Робоче поле вікна
7.  Рядок стану   8. Межі вікна
Усі вікна мають подібні елементи. Добре вивчивши будову одно-го з них, легко зможеш працювати з рештою.
Вигляд вікна можна змінювати:
1) за допомогою кнопок керування вікном;
2) розтягуючи чи стискаючи межі вікна з допомогою миші.
2. Робота за підручником
- опрацювання підручника
3.Робота з зошитом.
1. Запишіть призначення кнопок керування вікном.
(згорнути) ___
(повернутися до попереднього розміру) ___
(розгорнути) ___
(закрити) ___
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
ІV. Формування вмінь та навичок
Практична робота за комп’ютером
Робота за програмою - перший рік навчання- вікна.
Вправи на релаксацію
Подивитися на жовтий колір, подивитися на зелений колір, подивитися на червоний колір.
V. Підсумок уроку.
 Висловлювання дітей щодо прирісту знань:
я ознайомився..., я навчився..., я зрозумів..., мені сподобалося..., мене здивувало...я запам’ятав…


Комментариев нет:

Отправить комментарий

календарно-тематичне планування уроків інформатики 2-4 класів М.М. Корнієнко. С.М. Крамаровська.

мультмедійні фізкультхвилинки