Ознайомлення з клавіатурним тренажером. Робота з клавіатурою.



Урок 11
Тема:    Ознайомлення з клавіатурним тренажером. Робота з клавіатурою.
Мета:  ознайомити учнів із функціями курсора; розвивати пам’ять, логічне мислення, увагу; формувати вміння аналізувати інформацію; виховувати дбайливе ставлення до обладнання кабінету.
Обладнання:  комп’ютери, клавіатурний тренажер Rapid Typing, робочий зошит, підручник.
Тип уроку:  удосконалення і закріплення знань, умінь та навичок.
Дата:

Хід уроку
I.                  Організаційна частина
Пролунав дзвоник!
Покликав на урок!
Будемо ми міркувати,
Один одному допомагати.

ІІ.      Актуалізація опорних знань
1.  Розминка
  1. Четверо товаришів спускалися з гори на санчатах. Ігор проїхав далі, ніж Роман. Роман проїхав менше, ніж Олег, але далі, ніж Вадим. Хто проїхав найменше?
2. Бабуся купила десять яблук. Три пари яблук вона вже поклала в сумку. Скільки яблук їй ще треба покласти?
3. У який горщик не можна налити води?
4. На яке дерево сідає ворона під час сильної зливи?
5. Іра, Таня, Микола і Степан збирали гриби. Таня зібрала більше за всіх, Іра — не менше від усіх. Хто зібрав більше — хлопчики чи дівчатка?
2. Фронтальне опитування( презентація)
1. Яку тему ми вивчали на минулому уроці?
2. Яке призначення має клавіша Enter?
3. Де вона знаходиться?
4. Де знаходиться клавіша Еsс?
5. Яка її роль?

ІІІ.      Повідомлення теми та мети уроку
На сьогоднішньому уроці ми продовжимо вивчати кла­віатуру. Зараз повторимо, які букви знаходяться у першому, другому і третьому рядах клавіатури. Отже, тема уроку «Ще про клавіатуру».

IV.                 Виклад нового матеріалу

1.     Розповідь вчителя
Ви вже не раз бачили на екрані монітора маленьку рисочку. Вона мигає. Це курсор. Він вказує, де зараз на екрані з’явиться буква або ще якийсь символ. Сьогодні на уроці ви маєте навчитися набирати слова та речення на клавіатурі.
Курсор можна переміщувати по екрану монітора, натиснувши клавішу-стрілочку.
Якщо натиснути клавішу зі стрілочкою вниз, то курсор пере­міститься вниз на один рядок.
Коли натиснути клавішу зі стрілочкою вгору, то курсор пере­міститься вгору на один рядок.
Натиснувши клавішу зі стрілочкою вліво, ви побачите, що кур­сор переміститься ліворуч на один знак.
Натиснувши клавішу зі стрілочкою вправо, ви побачите, що курсор переміститься праворуч на один знак.
Якщо ви помилились, наприклад, натиснули клавішу з буквою «А» двічі, це легко виправити. Треба натиснути клавішу Вack Space —і буква, що знаходиться ліворуч від курсора, зникне з екрана. Мож­на натиснути клавішу Delete — і тоді зникне буква, що знаходиться праворуч від курсора.
2.     Фізкультхвилинка
3.     Робота в зошитах

V.     Практична частина
1. Повторення правил роботи за комп’ютером
1. Віршик та правила поведінки за комп’ютером.
2. На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
2. Робота за комп’ютером
§ 12, працюємо за комп’ютером.
3. Релаксація
1. Сидячи за столом, розслабтесь і повільно поводіть очима справа наліво. Потім
зліва направо. Повторіть 3 рази в кожен бік.
2. Подивіться на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1–4, потім переведіть погляд вдалину на рахунок 1–6. Повторити 4-5 разів.

VІ.     Закріплення нового матеріалу
1. Робота з підручником
Читання та обговорення розповіді.
2. Логічна сторінка “Для кмітливих ”
Ці літери називають готичними. Знайдіть та обведіть дві одна­кові літери.



VІІ.    Підсумок уроку.
-         Що нового дізналися?
-         З якими клавішами познайомилися?
-         Яке їх призначення?
-         Чи цікавим був урок?
-         Що найбільше сподобалось?
-         Що виявилося складним?






Комментариев нет:

Отправить комментарий

календарно-тематичне планування уроків інформатики 2-4 класів М.М. Корнієнко. С.М. Крамаровська.

мультмедійні фізкультхвилинки