Способи подання повідомлень (текстовий, графічний, звуковий, відео, умовні жести та сигнали, комбіновані).



УРОК №3
Тема: Способи подання повідомлень (текстовий, графічний, звуковий, відео, умовні жести та сигнали, комбіновані).
Мета: розширити знання учнів про способи передавання повідомлень; озна­йомити зі способами передавання інформації; розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять, словниковий запас, зв’язне мовлення; виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співроз­мовника, поважати думку інших
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, картки-«блискавки», карт­ки з предметними рисункамиПрограмне забезпечення: текстовий редактор Блокнотабо графічний редактор Paint(за вибором учнів).

Хід уроку
І.  Організаційний момент.                                          
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.     Повторення вивченого матеріалу.
-         Що таке алгоритм?
-         Наведіть приклад алгоритму.
-         У якій програмі працювали на минулому уроці?
2.     Робота з картками-«блискавками»
Протягом 3 секунд демонструю картку зі словом, після чого прибираю її. Учні повинні назвати слово. Після того як усі слова будуть на­звані, визначити, яке з них «зайве».
Слова для карток: ІНФОРМАЦІЯ, ПОВІДОМЛЕННЯ, ВІДОМОСТІ, НО­ВИНА, МОНІТОР.
—           За допомогою чого отримували інформацію? (За допомогою зору)
—           У вигляді чого було подане повідомлення? (У вигляді тексту)
       —           Як і ще можна передати інформацію?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
 Сьогодні на уроці ми з вами будемо розглядати тему способи подання повідомлень, поняття про сучасні засоби зберігання і опрацювання повідомлень.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1.     Пояснення матеріалу зо допомогою презентації.
-         Уявіть що до нас завітали чужоземці а люди різними способами намагаються з ними привітатися. Вони намагаються передати одне й те саме повідомлення, але різними способами:
-   у вигляді тексту;
-   у вигляді малюнка;
-   у вигляді жесту;
-   за допомогою звуків.
 А ще можна передати повідомлення у вигляді відео або поєднати кілька способів, наприклад малюнок і текст. Отже, запам’ятай:
-         Способи подання одного й того самого повідомлення залежно від поставленої мети можуть бути різними.
-         Наприклад, графічний спосіб краще передасть інформацію про колір і форму яблука, а текстовий - про його смак і аромат.
А щоб ти краще запам’ятав способи подання повідомлень запамятайте  пам’ятку з прикладами подання різними способами повідомлень про деякі українські свята.
2.    

1. Використавши запропоновані умовні жести, передай повідомлення:
3.      


2.     Робота з підручником. ст. 14-16)
·        Передай повідомлення про теплу погоду за допомогою:
а ) тексту; б) малюнка.
·        Привітайтеся по черзі з товаришем, використавши різні способи подання повідомлень.

·        . Назви спосіб подання повідомлення:
а) дзвоник з уроку;
б) вивіска на дверях «3-А»;
в) оцінка в журналі;
г) карта України;
V. Формування вмінь і навичок
1. Гра «загубилась дитина»
-Опишіть зовнішній вигляд одного з учнів класу, не називаючи його імені. (Учні повинні впізнати свого однокласника та назвати його.)
—           У який спосіб отримували інформацію?
—           У який іще спосіб можна було передати її?
2. Робота за комп’ютерами
1)                Інструктаж учителя.
—           А тепер ви спробуєте подати повідомлення про зовнішній вигляд од­ного з учнів класу так, щоб інші змогли його впізнати. Які програми може­мо використати для цього? (Блокнот, Paint)
2)                Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
—           Та перш ніж ви сядете за комп’ютери, пограємо з нашими друзями Данилком та Комп’юшком. Я називатиму повідомлення: якщо вони прав­диві, ви підніматимете великий палець угору, а якщо ні — опускатимете вниз (за матеріалом с. 17 підручника + правила поведінки в комп’ютерному кабінеті).
3)                Практична робота за комп’ютерами.є
4)                Вправи для очей.
«Напишіть» очима слова: ПОВІДОМЛЕННЯ, ІНФОРМАЦІЯ.
VІ. Підсумок уроку
—           Які способи передавання інформації запам’ятали?
—           Чи всі способи можна використати у будь-якій ситуації?
—           Який спосіб передавання повідомлень для вас найлегший?
—           Яку інформацію я передаю вам зараз? (Учитель дзвонить дзвоником.)
—           У який спосіб?


Комментариев нет:

Отправить комментарий

календарно-тематичне планування уроків інформатики 2-4 класів М.М. Корнієнко. С.М. Крамаровська.

мультмедійні фізкультхвилинки