Урок 1
Тема: Що
таке інформатика. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в
комп’ютерному класі.
Мета: навчити
учнів поводитися в комп’ютерному класі, дотримуючись усіх правил техніки безпеки
(ТБ); розвивати
увагу, логічне мислення, збагачувати словниковий запас, зосереджуватися.
аналізувати, робити висновки, працювати в парах; виховувати культуру поведінки в комп’ютерному класі, толерантність при
роботі в парах, культуру мовлення і бережливе ставлення до держмайна.
Дата:
Хід уроку
I.
Організаційна частина
1.
Зустріч учнів, привітання
Пролунав
дзвоник!
Покликав
на урок!
Будемо
ми міркувати,
Один
одному допомагати.
2. Розподіл робочих
місць
3. Знайомство та
представлення
ІІ. Виклад нового матеріалу
1. Вступне слово вчителя.
-
Хто знає в який клас ми прийшли?
- Як називається наш предмет?
- А хто знає, що
таке інформатика?
2. Розповідь з елементами бесіди.
- Кожного дня ми спілкуємось та отримуємо
багато різної інформації. ЇЇ можна і запам’ятати, і записати, і передати. Щоб
не втратити та знайти інформацію, на допомогу прийшла наука Інформатика та
чудові пристрої – комп’ютери.
- А чи знаєте ви, що таке інформатика?
- Інформатика – це
наука, яка вчить працювати з інформацією за допомогою комп’ютера.
- Клас у якому ми
будемо вивчати інформатику, називають комп’ютерним класом.
-
Чи доводилось вам працювати з комп’ютером?
-
А чи знаєте ви, що таке комп’ютер?
-
Отже, комп’ютер – це машина, яка потребує конкретних і чітких дій, тому у
комп’ютерному класі потрібно поводити себе дисципліновано, щоб він виконував
те, що ми хочемо.
- Любий друже! Це комп’ютерний клас. Але, перш,
ніж сісти за комп’ютер, слід ознайомитися з правилами безпечної роботи та
поведінки в комп’ютерному класі.
-
Розглянемо складові частини комп’ютера: монітор, мишка, клавіатура, системний
блок.
Неправильне поводження з апаратурою і
монітором може призвести до важких поразок електричним струмом, викликати
загорання апаратури.
Правила безпеки в комп’ютерному класі:
1.
Не вмикай комп’ютер без
дозволу вчителя.
2.
Не торкайся дротів і
розеток.
3.
Не клади речі на
клавіатуру.
4.
Не торкайся екрана
монітора.
5.
Не торкайся задніх стінок
системного блока та монітора.
2. Фізкультхвилинка
3. Закріплення правил безпечної поведінки (Робота у парах).
Завдання: скласти у парах запитання і відповіді
про безпечну роботу з комп’ютером, щоб не уразитись електричним струмом.
4. Засвоєння правильної поведінки за робочим столом
-
Сідаємо так, щоб лінія погляду приходилась в центр екрана, щоб не нахиляючись
користуватися клавіатурою;
-
знаходитися від екрана монітора слід на відстані не менше 50см (60-80). Перевірте, чи
правильно ви сидите?
-
Спину тримаємо рівненько;
-
учням, що носять окуляри, – працювати в окулярах;
-
при поганому самопочутті – звернутися до вчителя .
ІІІ. Практична частина
Перегляд слайдів “Як поводитися з комп’ютером”
-
Щоб дізнатися, як слід себе поводити, працюючи за комп’ютером, подивись цікаві
слайди (Сходинки до інформатики, 2 клас.)
-
Для переходу до наступного слайду користуємося клавішею “пропуск ” – на
клавіатурі вона найдовша.
IV. Закріплення нового
матеріалу
1. Гра “Так чи ні ”
-
Заходити до класу натовпом, штовхаючи
один одного.
-
При роботі з комп’ютером руки можуть бути мокрими, брудними.
-
Сидіти рівно, на відстані 50см.
-
Класти підручник, зошит тощо на монітор, клавіатуру.
-
Не доторкатись до проводів, розеток, кнопок клавіатури, з якими тебе не
знайомив учитель.
-
Починати роботу тільки за вказівкою вчителя: “Приступити до роботи ”.
3. робота з підручником.
- Зараз прочитаємо правила безпеки в
комп’ютерному класі.
(Підручник
2 кл., ст. 6 )
Завдання: Розглянь малюнки. До кожного малюнка
добери відповідне правило з поданих вище.
Завдання:
- Знайти “зайву”
геометричну фігуру. Вкажи їх спільну ознаку.

![]() |
![]() |
||||||
![]() |
|||||||
![]() |
|||||||


V. Підсумок уроку. Повідомлення домашнього
завдання
-
Що цікавого ви сьогодні
дізналися на уроці?
-
Що найбільше сподобалося?
-
Що запам’яталося?
-
Про що хотіли би дізнатися
більше?
-
Яких правил поводження у
комп’ютерному класі ми повинні дотримуватися?
Пам’ятайте, що ви маєте добре знати і точно виконувати
вказівки вчителя, щоб уникати нещасних випадків, виконувати правила техніки безпеки
в кабінеті. Ви відповідаєте за стан робочого місця і збереження розміщеного на
ньому устаткування .

Добрих успіхів вам в опануванні
комп’ютерної грамоти!
Комментариев нет:
Отправить комментарий