Урок №8
Тема: Будова та призначення комп’ютерної миші,
правила роботи з нею. Робота із програмами на розвиток логічного мислення.
Мета: ознайомити з будовою та призначенням
комп’ютерної миші, вивчити правила роботи з мишею, закріпити знання з техніки безпеки; розвивати логічне мислення, загальний
кругозір учнів, дрібну моторику руки; виховувати
інтерес у дітей до вивчення комп’ютерної грамоти,формувати усвідомлення
важливості безпечної поведінки з комп’ютером
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: тренажер мишки, Комп’ютерна підтримка навчально-методичного комплекту для 2 класу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Ось прийшли ми
знов у клас,
Де чекає
комп’ютер нас.
Дуже хочете ви знати,
Що ми будемо вивчати?
Тож сідайте зручно, діти,
|
Інформатику
учити
ІІ. Актуалізація опорних знань
-
Назвіть основні
складові комп’ютера.
(Системний блок,
Монітор, Клавіатура, Миша.)
-
Скажіть, чому
ви не назвали решту пристроїв?
(Це допоміжні пристрої комп’ютера .)
Що можна віднести до допоміжних пристроїв комп’ютера?
-
Щоб
пригадати, що ми вчили, потрібно звернути увагу на екран.
-
Там ви побачите
Робочий стіл.
-
Які об’єкти знаходяться на нім?
-
Який
пристрій-помічник звик працювати з об’єктами Робочого столу?
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку
Ой, а що сталось… Мені загадка пригадалась
Загадка.
-
Маленьке, сіреньке, а хвостик як шило. Хто це?
-
А відгадайте ще загадку:
-
В
неї довгий сірий хвіст,
-
До
курсору має хист. (Комп’ютерна мишка
)
-
Я
не нишпорю в коморах,
-
Не
ховаюся по норах.
-
Ковзаю
по столу трішки,
-
Бо
комп'ютерна я... (мишка)
-
І якраз сьогодні на уроці дізнаємося про будову та призначенням
комп’ютерної миші, вивчимо правила роботи з нею, навчимося працювати з
тренажером миші.
IV. Вивчення
нового матеріалу
1.
Розповідь
-
Ви вже знаєте,
що з об’єктами Робочого стола зручно працювати за допомогою комп’ютерної миші.
Розглянемо будову миші. У роботі з мишею частіше використовують ліву клавішу.
Якщо не вказано, яку клавішу миші потрібно натиснути, то мають на увазі саме
ліву клавішу. Колесо прокручування миші допомагає швидко переміщуватися по
комп’ютерному документу.
-
Якщо ми
говоримо «клацнути» (або «двічі клацнути»), це означає, що треба навести
вказівник миші на об’єкт, швидко натиснути (або двічі натиснути) і відпустити ліву
клавішу миші.
: З
об’єктами, розташованими на Робочому столі, можна виконувати різні дії.
Розглянемо схему. Які дії можна виконати з об’єктом за допомогою
комп’ютерної миші?
Вибрати об’єкт, перетягнути об’єкт, відкрити об’єкт.
(розповідаю
і практично показую):
Вибрати об’єкт — навести вказівник миші на об’єкт і клацнути лівою клавішею
миші. Колір об’єкта зміниться.
Перетягнути об’єкт — вибрати об’єкт і з натиснутою лівою клавішею миші
перемістити його в потрібне місце.
Відкрити об’єкт — навести на об’єкт вказівник миші й двічі клацнути лівою
клавішею. Якщо об’єкт — це папка або документ, вони відкриються; якщо об’єкт —
програма, здійсниться її запуск.
Фізкультхвилинка
Хто ж там, хто вже так стомився?
Вліво-право нахилився.
Треба дружно всім нам встати
Фізкультпаузу почати.
Навчитися виконувати подвійний чи одинарний сплеск в долоні за командою
вчителя.
Вчитель називає слово,
якщо воно має відношення до інформатики, то учні плескають один раз в долоні,
якщо ні – два рази.
Інформація, миша, сканер, тарілка, школа, камінь, ножиці, папір, модем, ручка
тощо.
2.
Робота з
підручником.
-
читання
підручника.
-
Роздивіться
малюнок що на ньому зображено?
3.
Виберіть
правильну відповідь.
Із запропонованих варіантів вам потрібно вибрати правильну відповідь.
Що може знаходитися на Робочому столі комп’ютера?
·
значок Мій
комп’ютер
·
значок Кошик
·
значки документів
·
значки програм
- папки з документами
Гра «Один зайвий»
Який
персонаж зайвий? Казка «Колобок»: дід, баба, колобок, заєць, вовк, ведмідь,
миша, лисиця. (зайва миша)
ü
Чи працюємо ми на уроках інформатики з мишею?
ü
Яка між ними схожість та відмінність?
Які дії можна виконати з об’єктом за допомогою комп’ютерної миші?
·
включити
комп’ютер
·
перемістити екранний
об’єкт
·
відкрити
документ
·
відкрити
програму
·
натиснути екранну
кнопку.
Молодці, на всі питання відповіли,
а перед тим, як розпочнемо практичну роботу повторимо правила з техніки безпеки.
V.Формування
вмінь та навичок
1.
Опрацювання прийомів роботи
з мишею.
Учні розсідаються за комп’ютери.
-
Діти, поставте праву руку ліктем на парту і покажіть двома пальчиками як
рухаються вусики у комашки.
-
А тепер подивіться на мишку і знайдіть на ній дві клавіші, покладіть на них
“вусики” комашки і по черзі кожним “вусиком” натисніть на клавіші. Повторіть 3
– 4 рази.
-
Діти, хто справився з завданням? Покажіть одне одному як ви це робите.
-
Переверніть мишку “животиком” догори і зверніть увагу на кульку або
лазерний вказівник. За їх допомогою мишка рухається по килимку. Коли ви
пересуваєте мишку по килимку, на екрані рухається стрілочка. Покладіть мишку на
килимок і, не натискуючи клавіші, порухайте нею у різних напрямках.
-
Що відбувається зі стрілкою?
2.Практична робота за інструкцією підручника
- Завдання до практичної роботи знаходяться в підручнику. Відкриваємо
ст.34.
Ознайомлення з порядком виконання. Діти виконують роботу.
3.Як альтернативу можна використати гру «Стрільці по яблуках» або
тестування з «Комп’ютерної підтримки навчально-методичного комплекту для 2
класу.»
VI. Підсумок уроку
1.Гра «Останнє слово за мною».
Діти по черзі називають терміни, пов’язані з комп’ютером,
інформатикою.
Чиє слово є останнім, той і перемагає.(Інший варіант:
об’єднати дітей у групи, слово якої групи буде останнім, та група перемагає)
2.Додайте слівце – вгадай, хто це?
Маленька сіренька - …;
Великий клишоногий - …;
Перший день тижня - …;
У нас ішов урок - ….
Ми вивчали будову і роботу -….
Комментариев нет:
Отправить комментарий