Урок 1
Тема: Основні відомості про
інформатику та комп’ютер. Складові комп’ютера та їх призначення. Повторення правил безпеки
в комп’ютерному класі.
Мета: Повторити
правила ввімкнення та вимкнення комп’ютера, вибору та запуску програм,
призначення основних клавіш клавіатури; розвивати увагу, логічне мислення,
пам'ять, вміння робити висновки; Виховувати інтерес до інформатики,
відповідальність, самостійність.
Обладнання та наочність: Комп’ютери,
підручники, картки.
Дата:
Хід уроку
I.
Організаційна частина
1. Зустріч
учнів, привітання
Пролунав
дзвоник!
Покликав на
урок!
Будемо ми
міркувати,
Один одному
допомагати.
2. Розподіл робочих місць
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Бесіда
-
Ось і проминуло літо. Скільки цікавих подій
відбулося під час канікул! Що вам найбільше запам’яталось.
Робота з
ребусом.
(ключове слово:
комп’ютер)
-
Сьогодні ми згадаємо, що таке інформатика,
складові комп’ютера та їх призначення, повторимо правила безпеки в
комп’ютерному класі.
ІІІ. Виклад нового матеріалу
1.
Вступне слово вчителя.
- Після літніх
канікул ви повернулись до школи, і у вас накопичилось багато нової та цікавої
інформації. Якою інформацією ви можете поділитьсь зі мною?
- А хто пригадає, що таке
інформатика?
- Інформатика – це наука, яка вчить
працювати з інформацією за допомогою комп’ютера.
- Пригадаємо, як
потрібно поводити себе у комп’ютерному
класі?
- Які правила
безпеки слід дотримуватись?
Правила безпеки в комп’ютерному класі:
1.
Не вмикай комп’ютер без дозволу вчителя.
2.
Не торкайся дротів і розеток.
3.
Не клади речі на клавіатуру.
4.
Не торкайся екрана монітора.
5.
Не торкайся задніх стінок системного
блока та монітора.
2.
Гра «озирнись навколо»
Які з предметів, що знаходяться в кабінеті інформатики, можуть нам
повідомляти будь-яку інформацію? (годинник, вікно, екран монітора, дошка та
ін..)
3.
Підготовка
комп’ютера до роботи
Сьогодні ви самі будете вмикати комп'ютер. Уважно
подивіться на системний блок i на монітор. Знайдіть кнопку, яку слад
натиснути, щоб увімкнути монітор i системний блок.
Після завантаження на екрані монітора з'являється робочий
стіл Windows. Комп'ютер готовий до роботи.
Знизу екрана знаходиться cipa смуга – панель задач
i кнопка Пуск. Якщо клацнути по ній лівою клавішею
миші, то відкриється головне меню Windows.
Фізкультхвилинка
4.
Робота з підручником (ст.5-7)
- Знайдіть на малюнку основні складові комп’ютера. Які ще пристрої ти
знаєш?
Робота за схемою.
- прочитайте пристрої введення та виведення комп’ютера.
- розглянь малюнок(ст..6) Які об’єкти Робочого стола ти знаєш?
IV. Удосконалення вмінь та навичок
1.
Практична робота за комп’ютером
-
Як саме ми повинні ввімкнути комп’ютер ?
-
Підготуйте своє робоче місце, (робота з
об’єктами )
-
Спробуйте зберегти інформацію про
сьогоднішню погоду у вигляді рисунка, створеного в графічному редакторі.
2.
Вправи для очей
Совенята
Сплять маленькі совенята, Відпочити треба їм!
раз, - розкрили оченята.
Вправо, вліво оченята
Подивились навколо, повертали совенята
Потім вгору і додолу. Совенята будуть спати,
Оченята – блим, блим, блим! А ми будемо працювати.
3. Гра «Так
чи ні»
-
До комп’ютерного кабінету не можна
приносити їжу,напої.
-
Можна розпочинати роботу за комп’ютером
у будь-яку хвилину без дозволу вчителя.
-
Можна доторкнутися до розеток, кабелю та
вмикачів.
-
Можна бігати та бавитись в кабінеті.
-
Руки мають бути брудними та вологими.
-
Відстань до екрана монітора має бути 50
см.
-
Щоб запустити програму, треба двічі
клацнути лівою кнопкою миші, підвівши вказівник до ярлика.
V. Підсумок уроку. Повідомлення домашнього
завдання
-
Що цікавого ви сьогодні
дізналися на уроці?
-
Що найбільше сподобалося?
-
Що запам’яталося?
-
Про що хотіли би дізнатися
більше?
-
Яких правил поводження у
комп’ютерному класі ми повинні дотримуватися?
Пам’ятайте, що ви маєте добре знати і точно виконувати
вказівки вчителя, щоб уникати нещасних випадків, виконувати правила техніки
безпеки в кабінеті. Ви відповідаєте за стан робочого місця і збереження
розміщеного на ньому устаткування .
На домашнє завдання вам буде запитати у тата і мами, чи
використовують вони у своїй роботі комп’ютер і як він їм допомагає.
Добрих успіхів вам в опануванні
комп’ютерної грамоти!

Комментариев нет:
Отправить комментарий