Команди та їх виконавці, алгоритми. Робота у графічному редакторі Paint.



Урок 2

Тема: Команди та їх виконавці, алгоритми. Робота у графічному редакторі Paint.
Мета: Повторити з поняттями алгоритму, команда і   виконавець; розвивати в дітей навички послідовного виконання дій ; виховувати  інтерес  до вивчення інформатики.
Обладнання та наочність: Комп’ютери, підручники, зразки алгоритму.
Дата:

Хід уроку

I.                  Організаційна частина
1.  Зустріч учнів, привітання

ІІ.       Мотивація навчальної діяльності
ІІ.       Мотивація навчальної діяльності
1.     Гра «добери слово»
Зараз пограємо в гру,  нам потрібно до поданих слів дібрати інші слова, що позначають пристрої комп’ютера.
Персональний (комп’ютер)
Системний (блок)
Плоский (монітор)
Кольоровий (принтер)
Лазерний (диск)
-         На якому з цих пристроїв знаходиться кнопка, з якої ми починаємо роботу з комп’ютером? (Системний блок, кнопка Power)
 Сьогодні ми згадаємо, команда та їх виконавці, алгоритми. Будемо працювати графічному редакторі Paint.
2Гра «Так чи ні» (повторення правил безпеки в комп’ютерному класі.)
-         До комп’ютерного кабінету не можна приносити їжу,напої.
-         Можна розпочинати роботу за комп’ютером у будь-яку хвилину без дозволу вчителя.
-         Можна доторкнутися до розеток, кабелю та вмикачів.
-         Можна бігати та бавитись в кабінеті.
-         Руки мають бути брудними та вологими.
-         Відстань до екрана монітора має бути 50 см.

ІІІ. Виклад нового матеріалу
1.Розповідь
Кожного дня ми виконуємо якісь дії по-порядку, і не замислюємося що ці дії виконуємо послідовно. Ми дуже часто в житті стикаємося із такими послідовностями але не замислюємося над цим. Ця послідовність називається- алгоритмом.
Алгоритм – це послідовність дій, спрямованих на розв’язання певного завдання.
Наприклад, кожного ранку ви прокидаєтесь та вам потрібно застелити ліжко. Давайте складемо алгоритм «застилання ліжка». Що потрібно зробити спочатку.
 Алгоритм:
1.     Встаємо.
2.     Одягаємося.
3.     Застилаємо ліжко.
-         Ми ці дії виконали послідовно, та розв’язали завдання(застелили ліжко) це буде алгоритм.
-         Давайте складемо алгоритм «Як зварити каву». (відкрийте всі зошити і записуємо даний алгоритм в зошит).

              Алгоритм:
1.     Наливаємо в чайник воду.
2.     Вмикаємо його.
3.     Беремо каву і кидаємо в кружку.
4.     Потім заливаємо гарячу воду.
5.     Кидаємо цукор.
6.     Розмішуємо.

-         Зараз пригадаємо, що таке команда.
-         Команда – чіткий короткий наказ. Наприклад: принеси зошит!
-         Наведіть свій приклад команди.
-         А що таке виконавець команди?
-         Виконавець команди – це той, хто розуміє і може виконати ці дії.
2.     Фізкультхвилинка

3.     Робота з підручником (ст.9-10)
-         Прочитайте визначення команди.
-         Розгляньте малюнки. Які об’єкти  можуть бути виконавцями команд?
-         Придумайте команди для виконавців.

У 2 класі ми познайомилися з програмою, призначеною для створення та редагування графічних зображень, - графічним редактором  Paint.
-         Розглянь вікно програми  Paint .
-         Які об’єкти вікна ви знаєте? ( згадуємо інструменти графічного редактора)
IV.  Удосконалення вмінь та навичок
1.     Практична робота за  комп’ютером.
Завдання: створити зображення в графічному редакторі Paint за алгоритмом.
1.     Намалюй велику фігуру 1.
2.     Намалюй фігуру 2 всередині фігури 1.
3.     Намалюй фігуру 3 всередині фігури 2 .
4.     Розфарбуй кольором фігуру 3.
5.     Розфарбуй кольором фігуру 2.
6.     Розфарбуй кольором фігуру 1.


2.     Вправи для очей
Совенята
Сплять маленькі совенята,                Відпочити треба їм!
 раз, - розкрили оченята.                     Вправо, вліво оченята
Подивились навколо,                         повертали совенята
Потім вгору і додолу.                     Совенята будуть спати,
Оченята – блим, блим, блим!          А ми будемо працювати.
V.     Підсумок уроку.  

-         Так діти сьогодні ми вивчили що таке алгоритми. То хто мені скаже , що таке алгоритми?
-         (Так це послідовність виконання дій).
-         Діти , а чи сподобався вам урок?
-         З якою програмою ми сьогодні працювали?
-         Що цікавого ви сьогодні дізналися на уроці?
-         Що найбільше сподобалося?


Комментариев нет:

Отправить комментарий

календарно-тематичне планування уроків інформатики 2-4 класів М.М. Корнієнко. С.М. Крамаровська.

мультмедійні фізкультхвилинки