Поняття папки. Вкладені папки. Перегляд вмісту папок.



Урок 8
Тема: Поняття папки. Вкладені папки. Перегляд вмісту папок.
Мета: сформувати уявлення про папки, алгоритм їх створення; вчити створю­вати папки, сортувати файли; розвивати увагу, спостережливість, пам’ять, словниковий запас; виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співроз­мовника, поважати думку інших.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, картки із завданнями та схемами безпечної роботи за комп’ютером.
Дата:
Хід уроку
I.      Організаційний момент
II.   Актуалізація опорних знань
Прочитати слова, що позначають засоби збереження інформації.
СДКИ                   (диск)
ШТИОЗ                (зошит)
КГНИА                 (книга)
ЛІПКАВ               (плівка)
КАШФЛЕ            (флешка)
Бесіда
  • У вигляді чого зберігається інформація на комп’ютері, флешці, диску?
  • Що таке файл?
  • Що має кожний файл?
  • Як створити файл на комп’ютері?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
1.Робота в парах
Завдання на картках. Знайди та підкресли слова, пов’язані з інформати­кою.
КНИГА                    ПРИНТЕР                МОДЕМ
СТІЛ                       РУЧКА                     ІНФОРМАЦІЯ
ПАРТА                    ОЛІВЕЦЬ                 ОБРОБКА
ЗБЕРЕЖЕННЯ        ПАПКА                    ФАЙЛ
МОНІТОР               ЛЯЛЬКА                  ПЕНАЛ
  • Чи швидко знайшли потрібні слова?
  • Що треба зробити, щоб швидше шукати потрібні слова (пригадайте бібліотеку, словники, щоденники)?
VI. Засвоєння нових знань
1.      Розповідь учителя
  • Коли файлів на комп’ютері стає дуже багато, нам важко в них орі­єнтуватися. Тому важливо не просто їх зберігати, а й упорядковувати так, щоб легко знайти потрібне.
  • Як упорядковуються слова в словнику? Це зручно чи ні?
  • Як упорядковується інформація у вашому щоденнику?
  • А в бібліотеці?
  • Файли на комп’ютері також можна упорядковувати (майже як кни­жки у бібліотеці). Ми можемо групувати файли (наприклад, за призначен­ням) та розкладати їх у папки. Папки — це групи файлів, які зберігають­ся під одним іменем. Значок папки виглядає ось так (демонстрування на екрані). Для того щоб переглянути вміст папки, потрібно спочатку відкри­ти папку (двічі клацнувши), а потім вибрати необхідний файл.
  • Як ви вважаєте, чи можна помістити в папку іншу папку?
2. Робота з підручником: § 8
·         Самостійне читання статті підручника (с. 37-39).
  • Бесіда.
  • Як називають папку, яка зберігається в іншій папці?
  • Чи можна змінити ім’я папки? Як?
  • Як називають процес зміни імені папки або файла?
  • Чи всі символи можна використовувати в імені файла чи папки?
  • Робота із запитаннями 2, 3, 6 (с. 39). ___________________________
3.     ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Вірш «Сонячний зайчик»
V. Формування вмінь та навичок.
Робота за комп’ютерами
  • 1) Інструктаж учителя.
  • Зараз вам потрібно буде відкрити папку із назвою «3-А» (або 3-Б), знайти в ній вкладені папки із назвами «Вірші» та «Малюнки». У цих пап­ках ви побачите файли з назвами 1, 2 тощо. Ваше завдання — відкривши файли, перейменувати їх залежно від їх вмісту.
  • 2) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютерами.
  • 3) Практична робота за комп’ютерами.
Учні отримують картки із завданням:
  • 4) Вправи для очей(«Буратіно»).

ІV. Підсумок уроку
  • Яка з послідовностей правильна?
  • Папка « Вірші» —» файл «1».
  • Папка «3-А» —> вкладена папка «Вірші» —> файл «1».
  • Файл «3-А» —> папка «Вірші» —» файл «1».

Комментариев нет:

Отправить комментарий

календарно-тематичне планування уроків інформатики 2-4 класів М.М. Корнієнко. С.М. Крамаровська.

мультмедійні фізкультхвилинки